KAM NAUDOJAMA PARAMA?
Kviečiame prisidėti prie unikalios bundančio Žemosios Panemunės dvaro istorinės atminties išsaugojimo, skiriant paramą: viešoji įstaiga "Žemosios Panemunės dvaras", įm. kodas 306013160
Mažus pokyčius galime kurti kiekvienas, o susivieniję į bendruomenę galime kurti didelius pokyčius kartu. Tad jei ilgus metus pamiršto ir apleisto XVII a. dvaro istorinės atminties išsaugojimas Jums atrodo prasmingas ir svarbus, kviečiame iki š.m. gegužės 2d. skirti 1,2% gyventojų pajamų mokesčio. Jūsų skirta parama prisidės prie:
unikalaus XVII a. paveldo objekto atvėrimo visuomenės pažinimui
istorinių tyrimų ir jų sklaidos tęstinumo
18ha dvaro teritorijos, sodo-parko tvarkybos ir priežiūros. Dvaro teritorija lankytojams atvira nemokamai, terekia atvykti ir mėgautis gamta bei istorinio paveldo draugija (išskyrus uždarų renginių ir renginių su bilietas dienomis)
privalomų procedūrų ir darbų atlikimo, ruošiantis dvaro rūmų fragmentų tvarkybai
šiais metais parama prisidės prie TVARKYBOS DARBŲ PROJEKTO techninės projekto dalies parengimo: tvarkybos darbų planavimas ir projektavimas, remontas, restauravimas
ankstesnė parama jau prisidėjo prie ŽEMOSIOS PANEMUNĖS DVARO SODYBOS FRAGMENTŲ RŪMŲ TVARKYBOS IR STATYBOS DARBŲ PROJEKTINIŲ PASIŪLYMŲ parengimo
Dvaras ir jo teritorija daug metų buvo skaudžiai apleisti, ilgus metus neatlikus reikalingų tyrimų nebuvo tinkamai įvertinta šio unikalaus objekto istorinė svarba bei vertė. Šiandien, kai jau atlikta visa gausa reikalingų tyrimų - istorinių, architektūrinių, polichrominių ir t.t. aiškiai suvokiame, kad tai vienas iš vos kelių LDK istorijos laikus liudijančių dvarų Lietuvoje. Tai - pamiršti XVII a didikų Sapiegų rūmai, savo mūro sienose slepiantys didingą beveik 400 metų istoriją. Itališkos vilos tipo rūmai buvo pastatydinti apie 1650 m.
Šiuo metu dvaras gyvena paveldo tvarkybos, ateities vizijos bei planų kūrimo etape. Jau keletą metų drauge su gausia architektų, istorikų, kitų paveldo specialistų komanda kantriai, kruopščiai, po mažą trupinėlį renkame į šipulius per laiką pabirusį istorijos paveikslą, puoselėjame dvaro ateities vizijas, atgaivinimo planus. Kuriame lankytojams atvirą erdvę, istorijos pažinimo ir gamtos oazę, norintiems trumpam pabėgti iš skubančios miesto rutinos, pasidžiaugti gamta ir pasimėgauti mažais gyvenimo džiaugsmais - kaip kad elegantiški piknikai tarp 650 šimtamečių dvaro sodo obelų, smagių bičiulių, šeimos ar bendraminčių kolektyvo rate.
Dėkojame kiekvienam prisidedančiam parama, savo darbu ar palaikymu ir kviečiame susiplanuoti atvykti pasimėgauti gamta bei ramybe, pažinti mūsų šalies istoriją, prisliesti pries šimtmečius skaičiuojančios istorinės paslapities.
Viešoji įstaiga "Žemosios Panemunės dvaras"
Rasa ir Vytautas
Nuotraukų galerijoje įmažinti pirmieji pokyčiai. Nuoširdžiai dėkojame visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie unikalaus istorinio paveldo tyrimų, tvarkybos bei bundančio dvaro veiklų, kurios po daug metų tylos ir apleistumo sugrąžina gyvastį, juoką bei mažus gyvenimo džiaugsmus. Tai tikras įkvėpimas judėti pirmyn! Kartu kuriame didelius pokyčius!




ŽEMOSIOS PANEMUNĖS DVARO SODYBOS FRAGMENTŲ RŪMŲ TVARKYBOS IR STATYBOS DARBŲ PROJEKTINIŲ PASIŪLYMŲ MAKETAS, 2024 M.
ŽEMOSIOS PANEMUNĖS DVARO SODYBOS FRAGMENTŲ RŪMŲ NUOTRAUKA IŠ VIRŠAUS























